SSS ve Terimler


Terimler

Serbest Seçim: Listelenmek istenen ürün sitede yapılan arama sonucu çıkan ürünlerden seçilebileceği gibi, marka, model, renk, satın alınacak mağaza vb gibi spesifik özellikleri davetlinin tercihine bırakılabilmektedir. Bu durumda ürün adı aratıldıktan sonra serbest seçim butonuna basılarak ürün listeye eklenir.

Ayrıca site araması sonucu istediğiniz ürünü bulamadığınız durumlarda bu butona bastıktan sonra listede ürün adının yanında yer alan link ekleme butonundan ürünün yer aldığı bir başka site linkini ekleyebilirsiniz

 

Link Eklenmiş Ürün: Listelenmek istenen ürünü site araması sonucu bulunamaz ise serbest seçim ile listeye eklenebilir ve ürünü içerek başka bir siteye ait url (link), link butonu kullanılarak ürün bilgisine kaydedilir. Böylelikle hediye edecek kişi ürünün bulunduğu internet sayfasına yönlendirilir.

 

İnternet Dışı Alım: Serbest seçim seçilerek herhangi bir link eklenmemiş ürünü hediye etmek isteyen kişi, sitenin önerdiği ürünlerden seçim yapabileceği gibi, internet üzerinden alışverişi tercih etmeyebilir. Bu durumda internet dışı alım seçeneğini tıklayarak hediye etme sürecine devam eder. 

 

 

SSS

Listeden alınan ürünleri kimin aldığını nasıl görürüm?

Hediye alan bilgisi liste tamamlanma tarihinden önce paylaşılmamaktadır. Liste tamamlanma tarihinizin bitişinin ardından kullanıcı sayfanızda yer alan listelerim bölümünden listenizi görüntüleyerek hediye alan kişi bilgisi ve iyi dilek mesajlarına ulaşabilirsiniz.

Listeye eklenen ürünü nasıl silebilirim?

Kullanıcı sayfanızda yer alan listelerim bölümünden silmek istediğiniz ürünün bulunduğu listeyi açınız. Ürün seçimi adımında silmek istediğiniz ürün arkadaşınız tarafından hediye olarak seçilmedi ise yanında yer alan sil butonundan silebilirsiniz. Ürün hediye etmek için seçilmiş ise adet miktarını minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Listeye yeni ürün nasıl ekleyebilirim?

Kullanıcı sayfanızda yer alan listelerim bölümünden listenizi görüntüleyiniz. 2. Adımda listenize yeni ürünler ekleyebilir adet bilgilerini güncelleyebilirsiniz.

Organizasyon tarihini nasıl güncellerim?

Kullanıcı sayfanızda yer alan listelerim bölümünden listenizi görüntüleyiniz. 1. Adımda organizasyon tarihinizi güncelleyebilirsiniz.

Listeden ne kadar ürün alındığını nasıl görebilirim?

Kullanıcı sayfanızda yer alan listelerim bölümünden listenizi görüntüleyiniz. 2. Aşamada ürün bilgilerinin bulunduğu alanda üründen kaç adet alındığı bilgisini görebilirsiniz.

Hediye etmek için seçtiğim ürünle ilgili sorun yaşarsam nasıl vazgeçerim? 

Size iletilen liste linkini tıklayarak ya da liste kodunu aratarak listeyi tekrar görüntüleyiniz. Açılan listede seçtiğiniz ürünün yanında bulunan vazgeç butonuna tıklayarak ürün seçiminizden vazgeçebilirsiniz.

Satın aldığım ürünün kargo ve ödeme ile ilgili problemlerinde nereyle muhatap olacağım?

ehediyelistesi.com bir çok e ticaret sitesinin ürününü listeleme imkanı sunmaktadır. Ürün gönderimi, ödeme, kargo vb. konularda direkt ürünün bulunduğu e ticaret sitesi ile iletişime geçmelisiniz.

Hediyenin iletilmesi kimin sorumluluğunda?

Hediye alımı doğrudan konuk tarafından gerçekleştiği için teslimat adresi de hediyeyi seçip alan konuk tarafından girilmektedir. Ürünü direkt organizasyon sahibinin adresine kargolayabileceğiniz gibi kendi adresinize kargolayıp organizasyon günü elden teslim edebilirsiniz.

Geçmişte kimlere ne hediye ettiğimi nasıl görüntüleyebilirim?

Kullanıcı sayfanızda yer alan aldığım hediyeler bölümünden hediye alma geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz.