Kız Çocukları için Paha Biçilemez Bir Hediye – Puduhepa ve Kız Kardeşleri

2018-11-09


eHediyelistesi.com olarak Dijital Topuklar 2018 etkinliğine katıldık. Bu etkinlik sırasında bizi çok etkileyen Puduhepa ve Kız Kardeşleri projesini tanıma şansımız oldu.


Puduhepa Kimdir?
Kısaca anlatmak gerekirse Puduhepa bundan 33 yüzyıl önce Anadolu topraklarından çıkan ve barışı sağlayan bir Hitit kraliçesidir. Döneminde çok önemli bir politik kimliğe sahiptir. Çocukluğunda kendine bir söz vermiştir. Okuyacağım, büyük insanlar gibi yazacağım, düşüneceğim ve yoluma çıkan engelleri aşacağım.
Puduhepa yeryüzünde kalıcı bir iz bırakması gerektiğini düşünüp kendine verdiği sözü asla unutmamış ve bilge bir insan haline gelmiştir. Puduhepa’nın bilgeliğe eriştiği dönemde Mısırlılar ile Hititliler arasında Kadeş Savaşı yaşanmıştır. Puduhepa hayatının barışı sağlamaya adamış ve savaştan tam 15 yıl sonra Kadeş Barış Antlaşması kendi mührü ile imzalamıştır. 


Puduhepa tarihte kendi mührü olan ilk kadındır.


Puduhepa ve Kız Kardeşleri Projesi 
Bu proje toplumun her kesiminden kadının, kadınların öncülüğünde güçlenmesini amaçlıyor.   Proje kapsamında Puduhepa’nın hikayesini anlatan kitap, bez bebek ve çeşitli aksesuarları içeren ürünler satışa sunuluyor.
Bez bebekler Anadolu’daki kadınların emeği ile hazırlanıyor ve onlara kazanç sağlıyor. Satışlardan elde edilen gelir TOÇEV aracılığıyla kız çocukların okumasına destek olmak için kullanılıyor.


Güçlü Kız Çocukları Yetiştirmek için Anlamlı Hediye
eHediyelistesi olarak bu projeyi sizlere aktarabiliyor olmaktan çok mutluyuz. Kız çocukları için paha biçilemez bir hediye seçeneği olarak şiddetle öneririz. Ayrıca kız çocuklarınızın doğum günü hediye listelerine de bu projede yer alan ürünleri eklemenizi tavsiye ederiz.

Puduhepa ve Kız Kardeşleri resmi web sayfası için TIKLAYIN!