Emzirmeyi Kolaylaştırıp Annelerin İmdadına Koşan Ürünler

2018-10-30

Emzirme Dönemi Yardımcıları


Anne olmak, bir canlıyı içinde büyütmek ve dünyaya getirmek mucizevi bir durum.  Bir bebeği dışarıdan başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymaksızın anne sütü ile büyütebilmek de bir o kadar mucizevi. 
Doğumdan sonra anne ve bebek arasındaki mükemmel bağ, emzirme sırasında daha da güçleniyor. Bebeğin bağışıklık sistemi için eşsiz bir besin olan anne sütünün  yeterli miktarda alınabilmesi ve emzirme sürecinde yaşanılabilecek zorlukların azaltılabilmesi için tasarlanan ürünleri ve kullanım amaçlarını sizler için derledik. 


Göğüs Ucu Çıkarıcı

göğüs ucu çıkarıcı
Doğumun ardından bebeğin sürekli emme eylemi annenin sütünü artırır. Bazı annelerde sütün çok fazla olması göğüslerin gerilerek meme uçlarının düzleşmesine ve ya içe çökmesine neden olabilir. Bu durum bebeğin memeyi kavramasını zorlaştırır. Böyle durumlarda nazikçe meme ucunu  dışarı çıkartıp, bebeğin kavramasını kolaylaştırmak çok önemlidir. 
Göğüs ucu çıkarıcı, bebeğin memeyi kavrayabilmesi için nazikçe meme ucunu çıkararak annenin emzirmesini kolaylaştırır.

Göğüs ucu çıkarıcı ürünleri ve fiyatlarını incelemek için Hemen Tıkla!

 

Silikon Göğüs Ucu

silikon göğüs ucu
Göğüs ucu çıkarıcının yeterli olmadığı durumlarda bebeklerin emmeyi sürdürebilmesi için silikon göğüs uçları kullanılabilir. Dil ve dudak bağı olan bebeklerde kavramayı kolaylaştırmak için kullanılır.  Ayrıca hiperlaktasyon yani anne sütünün fazla olduğu durumlarda bebeklerin  hava yutmasını engeller ve gaz problemlerinin önüne geçer. İnce ve esnek dokusu sayesinde maksimum ten teması sağlar.

Silikon göğüs ucu ürünleri ve fiyatlarını incelemek için Hemen Tıkla!

 

Göğüs Ucu Kremi

Göğüs ucu kremi
Emzirmenin ilk dönemlerinde meme hassasiyeti ve tahrişler çok sık görülür. Göğüs ucu yaralarını iyileştirmek ve emzirmeyi kolaylaştırmak amacıyla doğal içerikli göğüs ucu kremleri üretilmektedir. Bu kremlerin emzirme öncesi silinmesi gerekmez. Silme sırasındaki sürtünmenin sebep olacağı tahrişler de önlenmiş olur. Krem kullanımına doğumdan birkaç hafta önce başlanması önerilir. Böylece göğüs uçları beslenerek oluşabilecek tahrişler azaltılabilir.

Göğüs ucu kremleri ve fiyatlarını incelemek için Hemen Tıkla!

 

Göğüs Kalkanı

göğüs kalkanı
Emzirmenin ilk döneminde göğüslerde oluşan tahrişler çok can yakıcı olabilir. Bu dönemde göğüs uçlarının iyileşebilmesi için hava alması ve tahrişin artmaması için kıyafetler ile temasının azaltılması gerekmektedir. Bunun için üretilmiş göğüs kalkanları göğüs ucunu boşlukta bırakacak şekilde dizayn edilmiş yumuşak silikon dokusu ve hava alımını sağlayan delikli kalkanı ile göğüs ucu çatlaklarının ve tahrişlerinin iyileşmesine yardımcı olur.
Ayrıca deliksiz kalkan, süt sağımı ve emzirme sırasında diğer göğüsten gelen fazla sütü toplamayı sağlamaktadır. Kalkanda biriken süt uygun koşullarda stoklanır ise sonrasında kullanılabilir. 

Göğüs kalkanları ve fiyatlarını incelemek için Hemen Tıkla!

 

Göğüs Pompası/Süt Sağma Makinesi
 

göğüs pompası
Özellikle çalışan annelerin en önemli ihtiyacı süt sağma gereçleridir. İsteğe uygun Manuel ve otomatik süt sağma gereçleri bulunmaktadır.  Süt sağma makineleri göğüs pompalarına göre daha kısa zamanda sağım yapılmasını sağladığı için çalışan anneler tarafından daha çok tercih edilir. 
Ayrıca emzirmenin ilk dönemlerinde sütü fazla gelen annelerde mastit oluşumunun engellenmesi için fazla sütün sağılması gerekmektedir. Bu dönemde de süt sağma gereçleri annelerin yardımına koşmaktadır.

Süt sağma ürünleri ve fiyatlarını incelemek için Hemen Tıkla!

 

Göğüs Pedi

göğüs pedi
Emzirmenin ilk 6 aylık periyodunda meme terbiyesi henüz tam olarak gerçekleşmediği için fazla sütün memeden taşması ile karşılaşılır. Kıyafetlerin süt ile ıslanmasını önlemek adına bu dönemde göğüs pedleri kullanılmaktadır.

Göğüs pedi çeşitleri ve fiyatlarını incelemek için Hemen Tıkla!

 

Süt Saklama Poşetleri/Kapları

süt saklama poşeti
Daha sonra kullanım için sağılan sütlerin hijyenik olarak depolanması çok önemlidir. Depolanan sütlerin muhakkak tarih sırasına göre tüketilmesi gerekir. Bu nedenle üzerlerine muhakkak tarih yazılmalıdır. Sütlerin 3 aydan fazla süre depolanması önerilmez. 
Hijyenik olarak depolamayı sağlamak için üretilmiş tek kullanımlık süt saklama poşetleri ve kapları bulunmaktadır. Bu ürünlerin üzerine kolayca tarih yazılabilmektedir.

Süt saklama ürünleri ve fiyatlarını incelemek için Hemen Tıkla!

 

Süt Artırıcı Gıda Takviyeleri

süt artırıcı
Emzirme döneminde sütün kalitesi ve miktarı için tüketilen gıdalar büyük önem taşımaktadır. Süt artırmak için üretilmiş gıda takviyeleri ve çaylar bulunmaktadır.


Süt artırıcı ürünleri ve fiyatlarını incelemek için Hemen Tıkla!

 

Emzirme Minderi

emzirme minderi
Emzirme süresi özellikle bebeğin ilk aylarında günün büyük bir kısmını kapsamaktadır. Bu nedenle emzirme sırasında anne ve bebek için en rahat pozisyonun seçilmesi önemlidir. Emzirme sırasında bebeğin ve annenin rahat edebilmesi için destekleyici emzirme minderleri bulunmaktadır.

Emzirme minderleri ve fiyatlarının incelemek için Hemen Tıkla!

 

Emzirmeye Yardımcı Kitaplar

Bebek öncülüğünde emzirme rehberi
Emzirme döneminde karşınıza çıkabilecek pek çok zorluklar ve aklınıza takılan sorular ile ilgili içerikler bulunan kitapları inceleyebilirsiniz. Bebek Öncülüğünde Emzirme Rehberi bu dönemde aklınıza takılabilecek ve karşılaşabileceğiniz pek çok problem için size yol gösterebilecek bir kitaptır.

Bebek Öncülüğünde Emzirme Rehberi’ni incelemek için Hemen Tıkla!

ehediyelistesi.com  “Lüzumsuz Hediyeye Son” mottosu ile hizmet veren bir Online Hediye Listesi oluşturma platformudur. Bebek doğumu, düğün, yeni ev alma, doğum günü ve benzeri dönemlerde ihtiyaçları karşılayabilecek hediyelerin seçilmesini sağlamak amacıyla ihtiyaca uygun hediye listeleri oluşturulup sosyal hesaplarda paylaşılmasına olanak tanır. Anlaşmalı firmaların 1.000.000’un üzerinde ürününü listenize kolayca ekleyebileceğiniz gibi internet ortamında bulunan tüm ürünlerin de linkini kolayca listenize ekleyebilirsiniz.  Hediye alacağınız zaman seçim yapmakta zorlandığınızda arkadaşlarınıza ehediyelistesi.com u tavsiye edebilir, arkadaşlarınızın oluşturacakları hediye listelerinden kolayca ürün seçerek hediye edebilirsiniz. Çocuklarınızın doğum günlerinde gelecek hediyelerin içeriklerini sınırlandırmak için listenizi oluşturabilirsiniz.
Siz de hediye listenizi oluşturmak için Hemen Tıklayın!